Студенти-журналісти ЧНУ розпочали навчально-виробничу практику
- вівторок, 22 квітня 2025 р.
- Новини
Розпочалася навчально-виробнича практика студентів ІІІ курсу 305 та 303 груп кафедри журналістики філологічного факультету (денна і заочна форми навчання), які здобувають освіту за програмою «Журналістика та кросмедійність», під керівництвом асистентки кафедри журналістики Олесі Олександрівни Жук та доцентки кафедри журналістики Тетяни Петрівни Смолдиревої. Студенти вирушили на практику до теле- та радіоорганізацій. Чекаємо на яскраві враження від нових знайомств і плідної співпраці з командами професіоналів.
Як працює сучасна реклама: керівниця проєктів видання “Молодий буковинець” провела майстер-клас у ЧНУ
- середа, 9 квітня 2025 р.
- Новини
У кросмедійній лабораторії кафедри журналістики відбувся майстер-клас на тему «Формати реклами у сучасних медіа», який для студентів ІІІ курсу ОП «Журналістика та кросмедійність» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти провела керівниця проєктів видання “Молодий буковинець” Тетяна Микитюк. Захід пройшов у рамках курсу «Реклама та SMM», який веде доцентка кафедри журналістики Лілія Шутяк.
Викладачка кафедри журналістики Лілія Шутяк модерувала конференцію про медіа та національні спільноти
- середа, 9 квітня 2025 р.
- Новини
У Чернівцях відбулася конференція «Стратегічні аспекти протидії державі-агресору в інформаційній площині: обʼєднання зусиль медіа і національних спільнот», яку модерувала доцентка кафедри журналістики Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Лілія Шутяк. Захід організувала Національна рада України з питань телебачення і радіомовлення та Чернівецька обласна військова адміністрація. Участь в ньому взяли представники національних спільнот, медіа, громадські організації та інші зацікавлені.
Журналістика відкриває двері до майбутнього: день нових можливостей в університеті
- неділя, 6 квітня 2025 р.
- Новини
Кафедра журналістики взяла участь в університетському Дні відкритих дверей. Відбувся цікавий діалог з потенційними вступниками та їхніми батьками. Викладачі кафедри розповіли про освітню програму «Журналістика та кросмедійність», про те, чим цінна роль журналіста в суспільстві, про корисні та цікаві навчальні предмети, різні види практик в редакціях та можливості працевлаштування.
Перехрестя змін: медії як ідентифікатор у контексті глобальних міграцій
- пʼятниця, 4 квітня 2025 р.
- Новини
Відбулася міжнародна наукова конференція «Зміни в культурі, літературі, мові та почутті національної ідентичності під впливом біженців та міграції в ХХІ столітті: Польща – Україна – Європа». Від кафедри журналістики була виголошена доповідь Василик Л. Є. «Вплив міграції та біженців на культурне середовище та збереження національної ідентичності крізь призму медій: Україна — Польща». Теми доповідей сконцентрувалися навколо явища масової міграції в найрізноманітніших ракурсах: журналістика, соціологія, гуманітарні науки.
Викладачка кафедри журналістики Олеся Жук та науковець Сергій Гакман продовжать проєкт "Інтелектуальне життя Чернівців продовжується..."
- пʼятниця, 4 квітня 2025 р.
- Новини
Викладачка кафедри журналістики Олеся Жук та студенти 3-го курсу спеціальності "Журналістика та кросмедійність" долучились до відновлення проєкту політолога Ігора Буркута "Інтелектуальне життя Чернівців продовжується...". Ігор Буркут передав свій проєкт в Муніципальній бібліотеці імені Анатолія Добрянського “Інтелектуальне життя Чернівців продовжується…” колезі, науковцю Сергію Гакману та телеведучій Олесі Жук, таким чином продовживши багаторічну традицію. Співрозмовником та гостем першої зустрічі в межах оновленого формату щиро погодився стати історик Микола Глібіщук.
Щирі вітання Тетяні Петрівні Смолдиревій
- четвер, 3 квітня 2025 р.
- Новини
Сьогодні, 3 квітня, свій ювілей відзначає доцентка кафедри журналістики Смолдирева Тетяна Петрівна. Тетяна Петрівна зробила значний внесок у розвиток журналістики: працювала журналісткою, заступницею генерального директора Чернівецької ОДТРК, головною редакторкою, директоркою Радіо «Буковина». Вона є авторкою та ведучою низки суспільно-політичних, просвітницьких і культурно-мистецьких передач («Погляд», «Точка зору», «Зустрічі», «Обереги» та ін.). З 2011 року викладає журналістику, передаючи свій досвід новим поколінням медійників. Колеги щиро вітають ювілярку, бажаючи натхнення, здоров’я та нових звершень!
Викладачі філологічного факультету започаткували нові горизонти співпраці з Погорілівським ЗЗСО на педагогічно-викладацькій конференції
- пʼятниця, 14 березня 2025 р.
- Новини
На початку 2025 року філологічний факультет розширив співпрацю з закладами освіти Буковини, підписавши угоду з Погорілівським ЗЗСО Юрковецької ОТГ Чернівецької області. Це стало підґрунтям для проведення педагогічно-викладацької конференції, на якій обговорювали важливість співпраці між учнівським самоврядуванням, педагогами, вишами та краєзнавчими музеями для розвитку творчих здібностей учнів у новій українській школі. Однією з особливостей заходу стало ознайомлення з музеєм історії села Погорілівка, що зберігає багатий історичний спадок регіону. Під час конференції також обговорювалася важливість збереження і популяризації книги, зокрема через студентські видавничі проєкти.
Місія — служити людям. Таким був лейтмотив зустрічі першокурсників з досвідченими журналістами.
- пʼятниця, 14 березня 2025 р.
- Новини
13 березня для першокурсників кафедри виїзне заняття на базі газети «Погляд» організували викладачі навчальних дисциплін «Газетно-журнальні (інформаційні) жанри» та «Газетно-журнальне виробництво» заслужені журналісти України Тетяна Смолдирева та Володимир Стефанець. Студенти з перших рук дізналися, як колектив формує редакційну політику, розробляє концепцію видання та планує і наповнює чергові номери, чим особливий контент, чому за будь-яких обставин треба дотримуватися стандартів якісної журналістики, з чого складається бізнес-кошик, для чого потрібна власна друкарня, який тираж, як працювати в команді тощо.
Починали творчий шлях Володимир Івасюк, Назарій Яремчук та Софія Ротару: як у Чернівцях працює музей історії радіо і телебачення Буковини
- четвер, 13 березня 2025 р.
- Новини
У Чернівецькій філії Суспільного вже півроку працює музей історії радіо і телебачення Буковини. Він має на меті розповісти про те, як у краї розпочиналось теле- та радіомовлення, продемонструвати шлях розвитку та розповісти про людей і передачі, які створювали тут. На телестудії у Чернівцях розпочинали свій творчий шлях Володимир Івасюк, Левко Дутківський, Софія Ротару, Назарій Яремчук, Василь Зінкевич, Павло Дворський і багато інших. Музей містить близько 300 одиниць кіно, теле- та радіо техніки. Серед них можна виділити магнітофони, платівки, відеокамери та рояль на якому грав Володимир Івасюк. Студентки 3-го курсу, кафедри журналістики ЧНУ імені Юрія Федьковича відвідали експозицію музею. Детальніше читайте у матеріалі.