
- понеділок, 27 січня 2025 р.
- Новини
27 січня в Блакитній залі Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича стартували курси підвищення кваліфікації для науково-педагогічних працівників.
Викладачі кафедри журналістики долучилися до навчання за тематикою: "Розвиток професійно-особистісного потенціалу викладача ЗВО: психолого-педагогічні, дослідницькі, цифрові компетентності".
Програма розрахована на два тижні і складатиметься з трьох модулів:
Модуль 1. Викладач нового покоління: педагогічні стратегії та психологічні навички
Модуль 2. Науковий профіль викладача: секрети успіху
Модуль 3. Сучасний викладач у цифровому світі
Мета підвищення кваліфікації — розширення та набуття викладачами додаткових психолого-педагогічних, проєктно-дослідницьких, цифрових компетентностей, необхідних для ефективної реалізації професійної діяльності в університеті, розвиток умінь розв’язувати завдання, пов’язані з організацією освітнього процесу, здійснення проєктної діяльності, формування взаємодії учасників освітнього процесу, застосування цифрових інструментів у професійній діяльності та реалізації особистісно-професійного розвитку впродовж життя. Обговорення проходить у форматі презентацій з елементами дискусій.
Наразі учасники зосередилися на двох темах першого модуля — «Блакитний океан» викладача: як створювати унікальну цінність у сучасному університеті» ректора, професора Руслана Білоскурського та «Цілі сталого розвитку: виклики, можливості та роль освіти у їх досягненні» керівниці Центру забезпечення якості вищої освіти ЧНУ професорки Ірини Кушнір.
Наприкінці модуля кожен презентує свою «Стратегію реалізації та удосконалення власної науково-педагогічної діяльності в системі забезпечення якості вищої освіти»
Курси підвищення кваліфікації триватимуть відповідно до розробленої програми та передбачають серію лекцій, практичних занять і дискусій, спрямованих на професійний розвиток учасників. Після завершення кожен учасник, який виконає програму, отримає відповідний сертифікат.
Навчання спрямоване на вдосконалення сучасних компетентностей викладачів, необхідних для підвищення якості освітнього процесу, розвитку цифрових навичок, а також поглиблення психолого-педагогічних та дослідницьких умінь.