
- четвер, 27 лютого 2025 р.
- Студенти
Трохи більше як десяток українців вирішили евакуюватися на Буковину із прифронтових міст. 27 лютого у Чернівці прибув евакуаційний потяг з людьми з Краматорська, Покровська, Костянтинівки.
Про це повідомляє журналістка Медіа агентства АСС Вікторія Мельник з місця події.
Рятуючись від російських обстрілів, на Буковину цього разу приїхали 12 осіб, серед них і 8-річна дівчинка. Люди привезли з собою необхідні речі та не забули й про домашніх улюбленців.
«На нашій вулиці будинки розбиті майже вщент»
62-річна Тетяна Кравченко із міста Родинське, що неподалік Покровська, евакуаційним потягом до Чернівців прибула не сама. Із собою жінка, окрім необхідних речей, привезла двох собак породи Шпіц. Каже, на їхній вулиці розбиті вщент майже всі будинки. Її домівка дивом уціліла. Але вже пів року там немає світла, води, зв’язку:
«Дуже важко там було. Ми мали зв'язок лише один раз на декілька днів і то, якщо повезе. Я довго не виїхала, бо була з чоловіком, але три місяці тому він помер, тоді і прийняла рішення евакуюватися. Поки підготувала всі документи, всіх своїх собак, то ось вже і приїхали. У мене був ще лабрадор, але ви ж самі розумієте, це величезна собака, тому я ще раніше віддала її на утримання добрим людям з Києва», - із сумною посмішкою згадує Тетяна.
Жінка до останнього не знала, куди їх везуть. Проте каже, що дуже вдячна всім, хто допоміг їй вибратися з того жаху: «Тепер головне, аби робота й житло були, а далі вже якось буде. Коли закінчиться війна, обов'язково повернемося додому».
«Вибухи були дуже поруч і дуже голосні. Мені було страшно»
Разом із мамою та домашніми улюбленцями цього разу на Буковину евакуювалася 8-річна Віка. Дівчинка пригадує, що навчатися їй доводилося лише онлайн, і зараз вона навіть не знає, де більшість її однокласників:
«Одного разу снаряд прилетів у сусідній будинок. Було дуже страшно. Тоді мама вирішила, що нам час їхати. Дуже мрію, аби був мир і у нас все налагодилося», - каже дівчинка, заспокоюючи свого кота у переносці.
Людей за сходу країни розселять у громадах області.
Авторка публікації: журналістка, студентка 4 курсу кафедри журналістики Вікторія Мельник.