
- пʼятниця, 14 березня 2025 р.
- Новини
13 березня для першокурсників кафедри виїзне заняття на базі газети «Погляд» організували викладачі навчальних дисциплін «Газетно-журнальні (інформаційні) жанри» та «Газетно-журнальне виробництво» заслужені журналісти України Тетяна Смолдирева та Володимир Стефанець.
Студенти з перших рук дізналися, як колектив формує редакційну політику, розробляє концепцію видання та планує і наповнює чергові номери, чим особливий контент, чому за будь-яких обставин треба дотримуватися стандартів якісної журналістики, з чого складається бізнес-кошик, для чого потрібна власна друкарня, який тираж, як працювати в команді тощо.
Якщо підсумувати ознайомчу лекцію головного редактора Володимира Бобра, то це були лайфхаки, як зберегти імідж незалежного якісного видання та утриматись на плаву в конкурентному, економічно нестабільному та часто штормовому інформаційному морі.
Володимир Бобер пояснив також, що означає банер, на тлі якого відбувається зустріч. З початком повномасштабного вторгнення у Чернівцях, як і в кількох інших містах Західної України, Національна спілка журналістів України відкрила Центри журналістської солідарності, де могли би працювати та отримати допомогу релоковані зі Сходу колеги. Позаяк він очолює обласну організацію НСЖУ, то Центр діє на базі «Погляду».
З майбутніми колегами спілкувались також заступник редактора заслужений журналіст України Анатолій Ісак та журналістка Ольга Шупеня, які мають великий досвід роботи у пресі. Вони розповіли про пошук тем та героїв, особливості жанрової палітри видання, уміння комунікувати з людьми, особливості інтерв'ю та необхідність готуватися до нього, повагу до фактів та відповідальність журналіста.
Увагу студентів привернули стенди-поради, як формувати новину та робити якісні фото.
Насамкінець Анатолій Федорович побажав, щоб не згас блиск в очах студентів і вони зреалізувалися у професії журналіста, місія якої - служити людям.
Зустріч у редакції газети «Погляд» завершилась вдячними оплесками слухачів.